Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Dzień Patrona Szkoły

Dnia 24 września 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Jak co roku  obchody tego święta zostały przesunięte o kilka dni, gdyż 17 września 2013r. uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Dnia Sybiraka w Gorzowie Wlkp.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą  w kościele parafialnym w Bobowicku, w której udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie. Po mszy świętej wszyscy udali się  do internatu szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.
Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnów: Mazurka Dąbrowskiego i Hymnu Sybiraków, pan dyrektor Roman Nowak bardzo serdecznie powitał przybyłych gości:
- Prezesa Oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp. panią Jadwigę Ostrowską,
- Honorowego Prezesa Koła Związku Sybiraków w Międzyrzeczu pana Jana Antonowicza,
- Prezesa Koła Związku Sybiraków w Międzyrzeczu pana Henryka Korbę,
- członków Koła Związku Sybiraków w Międzyrzeczu: pana Ryszarda Szydłowskiego, panią Helenę Bury i panią Marię Kulas,
- Przewodniczącego Szkolnej Rady Rodziców pana Roberta Czernianina.
Następnie wysłuchaliśmy przemówień zaproszonych gości. Pani Prezes Związku Sybiraków z  Gorzowa Wlkp. podziękowała za pamięć  o Sybirakach i przekazywanie jej młodym pokoleniom, co w dużej mierze jest zasługą naszej szkoły. 
W trakcie uroczystości odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy od tej pory stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkoły. Honorowy Prezes Koła Związku Sybiraków w Międzyrzeczu pan Jan Antonowicz odznaczył wybranych członków Koła Sybiraków w Międzyrzeczu Honorową Odznaką Sybiraka za ich wkład i wieloletnią pracę.
Bardzo miłym akcentem uroczystości Dnia Patrona w naszej szkole było wręczenie stypendiów ufundowanych przez Związek Sybiraków dla naszych uczniów, oraz  podręczników, które   Prezes Związku Henryk Korba,  przekazał na ręce Dyrektora szkoły, jako podarunek dla naszych uczniów.
Część artystyczna pokazująca tragedię zesłanych na Sybir, została przygotowana i zaprezentowana  przez uczniów klas pierwszych.
Po zakończeniu uroczystości pan Dyrektor wraz z delegacją Związku  złożyli kwiaty pod pomnikiem Zesłańców Sybiru w Międzyrzeczu.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku