Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Spotkania przy stole - łączy nas chleb

Dnia 19 października 2013 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pod hasłem „Spotkania przy stole – łączy nas chleb”. Odbyło się ono w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. W ramach spotkania przygotowano stoiska informacyjno-promocyjne na temat PROW 2007 - 2013 z udziałem szkół rolniczych. Obfitowały one w dekoracje i wyroby piekarnicze. Podziwiać można było stroje regionalne, kosztować wypieków i regionalnych potraw. Mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba, pozyskać informacje od przedstawicieli agencji rolniczych. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy bochen chleba. W uroczystości uczestniczył podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk, który podkreślił, że szkoły rolnicze, poza kształceniem na najwyższym poziomie, ogromną wagę przykładają do wychowania młodzieży w poszanowaniu tradycji i dziedzictwa kulturowego. Tego typu spotkania są niezwykle ważne dla uczniów szkół rolniczych. Mogą bowiem wymienić doświadczenia ze swoimi rówieśnikami, podzielić się nabytą już wiedzą , a także zdobyć nową, jakże niezbędną w przyszłym procesie kształcenia.

Podziękowania należy skierować w stronę opiekunów, którzy zajęli się przygotowaniami do konkursu, a także samym uczniom, którzy swoim zaangażowaniem udowodnili, że wybierając zawód technika żywienia dokonali słusznej decyzji.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1   
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku