Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy w naszej szkole dnia 

9 listopada 2018 roku. Na apelu zorganizowanym w internacie szkolnym, odświętnie udekorowani kotylionami odśpiewaliśmy dwa hymny: Narodowy i Sybiraków.

Następnie Pan Dyrektor Daniel Drzymała w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, iż odbudowa państwa polskiego po 123 latach niewoli była wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu Polaków, trud i  poniesiona ofiara sprawiły, że dzisiaj mamy swoją Ojczyznę, możemy żyć w wolnym i niepodległym państwie. Po przemówieniu Pana Dyrektora, krótki zarys historyczny zaprezentował Pan Sławomir Kręciszewski. Mówił on także o Ojcach Niepodległości m.in. o Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim i Ignacym Paderewskim.

Ponadto obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny przedstawiający zmagania Polaków w walce o Niepodległość, który został przygotowany przez uczniów naszej szkoły.  

Na zakończenie zorganizowano słodki poczęstunek, uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych przygotowali pierniki  w barwach narodowych.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku