Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia czwartego września w ZSCKR im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Apel odbył się w internacie szkolnym. Zgodnie z ceremoniałem wprowadzono sztandar i odśpiewano 2 hymny: narodowy i Sybiraków.  
Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Międzyrzeczu Pani Elżbieta Śmiałek, członkinie Koła Związku Sybiraków w Międzyrzeczu: Pani Helena Bury i Pani Maria Kulas, Prezes Koła Honorowych Dawców Krwi Pan Zbigniew Smejlis, Przewodniczący Szkolnej Rady Rodziców Pan Roman Pisera. 
Na początku uroczystości Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Szkoły Oliwia Matuszewska w imieniu wszystkich uczniów przywitała nowego Dyrektora naszej szkoły Pana Daniela Drzymałę. Następnie Pan Dyrektor wygłosił swoje pierwsze przemówienie, w którym przywitał zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich uczniów, a w szczególności uczniów klas I, rozpoczynających naukę w naszej szkole. W swoim wystąpieniu nawiązał także do 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych.
Kolejno odbyły się przemówienia zaproszonych gości. Następnie Pani Sylwia Witwicka odczytała list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Krzysztofa Jurgiela. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Pan Minister życzył uczniom sukcesów w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy oraz w rywalizacjach sportowych. Jak co roku Związek Sybiraków w Międzyrzeczu ufundował stypendia dla uczniów naszej szkoły, które zostały wręczone w trakcie uroczystości. 
Po apelu młodzież udała się do klas na spotkanie ze swoim wychowawcami. 
Powodzenia w nowym roku szkolnym!

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku