Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Wyjazd młodzieży na spektakl „Panny Wyklęte”

W dniu 07.03.2016 roku młodzież z naszego internatu pojechała do Zielonej Góry na spektakl „Panny wyklęte”. Pojechaliśmy razem z uczniami z innych międzyrzeckich szkół średnich. 
Panny wyklęte to projekt Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową. Każda piosenka była poprzedzona krótkim rysem historycznym, przedstawiającym bohaterów oraz wydarzenia.
Spektakl inspirowany był losem kobiet Wyklętych i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. Nieoficjalną patronką spektaklu jest postać Danuty Siedzikówny - ps. „Inka”.
W koncercie udział wzięli: Darek Malejonek z zespołem Maleo Reggae Rockers, Kasia Kowalska, Marcelina, Kasia Malejonek, Ania Witczak, Lilu, Zespół Dziewczyny - Ola Nowak, Ania Szafraniec. Organizatorem imprezy było Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Hala CRS została niemal w całości wypełniona przez młodzież z kilkudziesięciu szkół województwa lubuskiego. Pojawili się także przedstawiciele władz kościelnych i państwowych.
Koncert upamiętnia Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodzimy 1 marca.
Koncert ten był ciekawą i oryginalną lekcją historii dla naszej młodzieży. Oddał cześć cichym bohaterom. Młodzi ludzie, rówieśnicy naszych uczniów, oddali swoje życie dla Ojczyzny. Nadszedł czas, aby przybliżyć młodemu pokoleniu ich tragiczne losy, odwagę i heroizm. 

Małgorzata Hildebrandt

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku