Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości. W internacie szkolnym odbył się uroczysty apel, na którym odświętnie udekorowani kotylionami, odśpiewaliśmy 2 hymny: narodowy i Sybiraków. Po czym uczestniczyliśmy w lekcji historii przeprowadzonej przez ucznia 4 klasy Macieja Bieleckiego. Przybliżyła ona nam istotne fakty z czasów zaborów i okresu I wojny światowej.Dzień 11 listopada to dla Polaków ważna data w kalendarzu. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy wolność i niepodległość, mogliśmy utworzyć suwerenne Państwo Polskie. W tym roku obchodziliśmy 97. rocznicę tego historycznego wydarzenia.
W drugiej części apelu zorganizowany został konkurs wiedzy historycznej, w którym brali udział zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Grupa uczniów zaskoczyła wszystkich swoim przygotowaniem do konkursu, pokonując grupę nauczycieli. Pani Dyrektor Jadwiga Sokołowska osobiście udekorowała zwycięzców symbolicznymi medalami.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1   
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku