Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Święto chleba w szkole -2015

W dniach 19-23 X 2015 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku mówiliśmy dużo o chlebie. Iskierką, która to wyzwoliła, była kampania „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” fundacji „Dobre Życie” pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Celem kampanii było podniesienie świadomości uczniów naszej szkoły na temat prawidłowego odżywiania się, zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami. Działania nasze były pretekstem i okazją na zainteresowanie uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, zdrowym stylem życia. Biorąc udział w kampanii staraliśmy się przywrócić znaczenie symbolu chleba, umocnić szacunek dla niego.
W celu propagowania idei zdrowego odżywiania w szkole ogłoszono konkurs na najlepszą prezentacje multimedialną „Wypiek chleba metodą tradycyjną od najdawniejszych czasów po dzień dzisiejszy” . W działania nasze włączyła się Agencja Rynku Rolnego odział w Gorzowie Wielkopolskim fundując nagrody za najlepsze prace. Kampania zakończyła się podsumowaniem i rozdaniem nagród na apelu szkolnym oraz degustacją chleba na zakwasie.

Nagrody otrzymali:
I miejsce - Matuszewska Oliwia klasa I ż
II miejsce Cegłowska Oliwia klasa Iż
III miejsce Stępień Karol klasa Iż

Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Elżbieta Nowak

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku