Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pielęgnujemy eko-tradycje
 
 
 

Warsztaty w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W dniach 10-12 grudnia 2014 roku uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku brali udział w szkoleniu na temat: „Ułatwienie wymiany pokoleń w sektorze rolnym. Strategie PROW 2014-2020”. Spotkanie 200-osobowej grupy uczniów zorganizował Departament Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie klas II i IV, zaś opiekunami Jerzy Bernaś i Sylwia Witwicka.
W pierwszym dniu szkolenia uczestników powitała pani Agnieszka Miszczak-Płuciennik,  z-ca Dyrektora ds. Oświaty i Współpracy z Samorządem. Młodzież wysłuchała ciekawych wykładów na temat bhp w rolnictwie, ekologii w rolnictwie i zdrowej żywności.  W kolejnym dniu pobytu 100-osobowa grupa, w której znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły pojechała do Gospodarstwa Agroturystycznego „Chata za wsią” w miejscowości Nowe Skaszewo. Właściciele zapoznali nas z  zasadami funkcjonowania agroturystyki i turystyki wiejskiej. Ponadto w podniosłej, przedświątecznej atmosferze uczniowie uczestniczyli w warsztatach, podczas których wykonywali  słomiane ozdoby na choinkę, gwiazdki i aniołki, piekli i zdobili pierniczki świąteczne oraz przepyszne rogaliki. Wieczór również był atrakcyjny, ponieważ mogliśmy obejrzeć przepięknie oświetlone Stare Miasto! W ostatnim dniu szkolenia młodzież również uczestniczyła w wykładach, tym razem na temat zagospodarowania użytków zielonych oraz polityki spółek w rolnictwie. Na pożegnanie pan Tadeusz Nalewajk,  Podsekretarz Stanu MRiRW złożył wszystkim zgromadzonym  życzenia świąteczne.
W ramach edukacji nasza młodzież zwiedziła również Muzeum Powstania Warszawskiego. W ciszy i skupieniu stali się świadkami jakże bolesnej i tragicznej historii naszego kraju. Ogromne wrażenie wywarł na nich film w projekcji 3D, zatytułowany „Miasto ruin”, na którym całkowicie zburzona Warszawa w niczym nie przypominała dzisiejszej stolicy.
Z całą pewnością takie wyjazdy kształcą i integrują. Tym bardziej dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tegorocznym szkoleniu, które przybliżyło nam wszystkim atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1  
jubileusz
arimr
pwsz
iung
agronews

oke

kur gorzow

Copyright © 2014 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Zesłańców Sybiru w Bobowicku